Fiat

Liga małych mistrzów
Wielkie mistrzostwa młodych talentów

AKTUALNOŚCI Strona główna » 08 / 11 2010

Zwycięzcy Ligi Małych Mistrzów w Juventusie

Zwycięzcy I edycji Ligi Małych Mistrzów, drużyna UKP Zielona Góra w dniach 20-27 października przebywali w Akademii Piłkarskiej Juventusu Turyn. W tym czasie młodzi piłkarze odbywali sesje treningowe, rozgrywali mecze towarzyskie i poznawali przepiękne zakątki Turynu. 

Podczas pobytu w Turynie zawodnicy każdego dnia mieli dwie sesje treningowe. Zajęcia opracowane zostały w oparciu o doświadczenie trenerów Akademii Piłkarskiej Juventusu, dostosowane były do potrzeb i kondycji zawodników oraz do ich technicznych i fizycznych umiejętności. Treningi prowadzone były przez doświadczonych trenerów m.in: przez Alessandro Ramello - dyrektora sportowego Akademii Piłkarskiej Juventusu, Luca Coronę - dyrektora Juventus Turin Academy specjalizującego się w treningu bramkarzy i Alessio Pini - wykładowcę Juventus University.

Poszczególne sesje treningowe składały się z ćwiczeń podzielonych na bloki tematyczne takie jak: technika dokładnego podawania piłki, technika kontroli i zatrzymania piłki, technika strzału, taktyka ofensywna i defensywna, technika długich podań oraz uderzenia głową. Podczas wszystkich sesji odbywały się też specjalistyczne treningi wyłącznie dla bramkarzy. Większość sesji treningowych odbywała się z centrum szkoleniowym Juve Soccer School, ale młodzi piłkarze mieli również okazję odbyć jeden z treningów na obiektach centrum treningowego I drużyny Juventusu Turyn w Vinovo, gdzie ich zmagania z piłką podziwiał m.in. sam Massimo Carrera.

Poza sesjami treningowymi zawodnicy UKP Zielona Góra rozegrali dwa mecze towarzyskie: pierwszy z drużyną Juventus Soccer School, drugi z reprezentacją Juventusu Turyn rocznik 98'. Podczas trzeciego dnia pobytu w Turynie zwycięska drużyna I edycji Ligi Małych Mistrzów zmierzyła się w meczu towarzyskim z reprezentacją Akademii Piłkarskiej Juventusu i po emocjonującym pojedynku pokonała przeciwników 3:2. Zawodnicy z Polski zaprezentowali wysoki poziom umiejętności piłkarskich oraz ogromną waleczność. Dobra gra nagrodzona została gratulacjami oraz gorącymi brawami zawodników oraz kibiców drużyny przeciwnej. W poniedziałek 25 października o godz. 18.00 na murawie ośrodka w Vinovo w obecności licznej rzeszy kibiców zwycięzcy Ligi Małych Mistrzów stanęli do walki z rówieśnikami z Juventusu Turyn.

Pomimo ulewnego deszczu i zimnego wiatru piłkarze mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy UKP w niczym nie ustępowali swoim rówieśnikom z Turynu. Najlepszy zawodnik I edycji Ligi Małych Mistrzów - Maciej Żukowski był zdecydowanym liderem swojej drużyny, niestety zabrakło mu odrobiny szczęścia i dwukrotnie uderzona przez niego piłka trafiła w słupek i poprzeczkę. Odrobinę skuteczniejsi okazali się zawodnicy Juventusu, którzy ostatecznie wygrali mecz 2:0.

Jednym z punktów pobytu polskich zawodników w Turynie była wizyta polskich zawodników w siedzibie klubu Juventus Turyn, gdzie można było podziwiać trofea mistrzowskiej drużyny oraz zdobyć autograf od samego Roberto Bettegi.

Dzięki sponsorowi strategicznemu drużyna UKP Zielona Góra mogła zwiedzić niedostępne dla publicznego audytorium Muzeum Fiata. Młodzi sportowcy byli zafascynowani zgromadzonymi w muzeum historycznymi modelami samochodów produkowanych od ponad stu lat przez firmę Fiat. Dodatkowym zaskoczeniem dla wszystkich zwiedzających był fakt, że poza samochodami koncern zajmuje się również produkcją m.in. części do samolotów, maszyn rolniczych oraz przez kilka lat marka Fiat firmowała swoim logo sprzęt AGD. Oglądając zarówno ekspozycję w przepięknym muzeum jak również zwiedzając miasto zawodnicy oraz ich opiekunowie na każdym kroku mieli okazję przekonać się jak duży wpływ na rozwój miasta ma koncern Fiat oraz rodzina Agnellich.

Ostatni wieczorny trening zakończył się wręczeniem certyfikatów oraz upominków. Młodzi piłkarze otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie przez nich szkolenia w Akademii Piłkarskiej Juventusu Turyn. Piłkarze z Polski zostali bardzo wysoko ocenieni przez trenerów z Turynu zarówno ze względu na poziom piłkarski, który reprezentowali podczas całego pobytu w JSS, jak również pod kątem zdyscyplinowania drużyny.

Pobyt w Juventus Soccer Schools z całą pewnością pozostanie w pamięci młodych zawodników oraz ich opiekunów. Trener zwycięskiej drużyny Pan Stanisław Gąsior bardzo wysoko ze szkoleniowego punktu widzenia ocenił tygodniowy pobyt swoich podopiecznych w Akademii Piłkarskiej Juventusu. Jego zdaniem innowacyjność nagrody głównej z całą pewnością wpłynie na to, że kolejne edycje rozgrywek Liga Małych Mistrzów będą mogły poszczycić się coraz większą liczbą uczestników.

Więcej materiałów foto i wideo znajduje się na portalu naszeligi.pl

Informacje dodatkowe o Lidze Małych Mistrzów:


Sponsor strategiczny: Fiat Auto Poland
Sponsor wspierający: Sport-Transfer
Patronat: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, British Counsil, Konwent Przewodniczących Sejmików Województw, Zarząd Związku Województw RP.
Partnerzy: Akademia Piłkarska 21, naszeligi.pl, FARE, Wyższa Szkoła Sportowa w Łodzi.
Patroni medialni: TVP Sport, Interia.pl, Bravo Sport, iGol, Polska Presse: Polska The Times, Dziennik Bałtycki, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska, Głos Wielkopolski, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Kurier Lubelski.

powrót

Nagrody

System nagród został opracowany w oparciu o doświadczenia fachowców i potrzeby najmłodszych. Zakłada on trzy rodzaje nagród:

Zobacz szczegóły

Patronat

Partnerzy medialni

Partnerzy

Kontakt

Napisz do nas